top of page

Jak pečovat o kožené produkty značky DERZA?

V následujícím článku vám stručně popíšeme jakým způsobem nejlépe zacházet se svými DERZA produkty tak, aby vám vydržely co nejdéle a i po několika letech si zachovaly svou kvalitu a půvab.


Kožené doplňky DERZA je dobré uchovávat v originálních baleních. Produkty by se měli držet spíše v chladnějším prostředí a ideálně na suchém a tmavém místě. V případě chokerů, je vhodné po nošení vrátit choker do přibaleného sametového pytlíčku, který jej ochrání před nadměrným slunečním světlem a teplem.


Určitě produkty nenechávejte vystavené na slunci, nebo u přímého zdroje tepla, jako je třeba krb nebo topení. Kůže by mohla chytit neblahé odstíny a v krajních případech i popraskat. Vysoké teploty dělají kůži křehkou a ta je pak náchylnější k poškození. Platí tedy, že v případě nutného vysušení určitě nepoužívejte vysoušeč vlasů ani sušičku.


DERZA produkty také určitě neperte v pračce. Vlhkost na kůži způsobuje, že se obsažené přírodní materiální oleje odpařují společně s vodou a kůže tak ztrácí na kvalitě. To je něco, co určitě nechceme.


Kůže je vysoce kvalitní, odolný a flexibilní materiál, který toho hodně vydrží. I přesto má však své limity a pokud chcete, aby vám váš korzet harness, či choker zůstal na dlouhou dobu okouzlující, určitě se vyplatí investovat do kvalitní péče.


Jednou z možných variant je koupě vosku, či speciálních čistících sprejů na kůži, volně dostupných na trhu. Alespoň jednou za 6 měsíců by se kůže měla ošetřit speciálním přípravkem, aby nedocházelo k drobným opotřebením či celkovému úbytku kvality.


Pokud by se kůže pošpinila, odstraňte skvrny hned jakmile to bude možné. Nejlépe suchým kapesníčkem, který v případě potřeby můžete namydlit, potažmo očistit vlhčenými ubrousky. Kruhovými pohyby odstraňte nečistoty a poté se zbavte přebytečné vlhkosti.Abychom si to shrnuli a vyjasnili jasné pro a proti.

Čemu se vyhnout:

  • neperte v pračce

  • vyvarujte se namáčení a přebytečné vlhkosti

  • nesušte kůži v sušičce ani fénem na vlasy

  • nežehlete kůži žehličkou

  • nenechávejte vystavené na přímém slunečním světle


Co je naopak prospěšné:

  • regulérně kůži provětrejte

  • jednou za půl roku kůži ošetřete speciálním přípravkem

  • skvrny na kůži odstraňujte směsí vlažné vody a mýdlové pěny

  • pro mírné zašpinění použijte suchý kapesník, případně vlhčené ubrousky

  • v případě silného znečištění materiálu vyhledejte specializovaný čistící servisVýroba kůže je metoda stará téměř 7 000 let. My v DERZE věříme, že si tento luxusní materiál zamilujete stejně tak jako my a budete o své produkty pečovat s láskou.


V případě speciálních dotazů nás neváhejte kontaktovat nebo nás navštívit v showroomu na Senovážném Náměstí 18 Praha 1.Váš tým DERZA.


11 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page